TYT-AYT (YKS)’ ye hazırlık programımız ne şekilde?

Kurumumuzda ders dağılımları, öğrencilerin okul derslerinin yanında sınavlara tam olarak hazırlanacakları ve başka herhangi bir desteğe ihtiyaç duymayacakları şekilde düzenlenir.

Bunun için eğitimde tam gün uygulamasıyla daha fazla ders, daha fazla etüt daha fazla sınav yapılır.

Kurumumuzda; öğrencilerimizin test pratiğini artırmak, başarılarını ölçmek ve eksik kazanımlarını ayrıntılı analizlerle tespit etmek amacıyla haftada bir deneme sınavı uygulanır. Bu sınavlar kurum içi, il bazlı ve Türkiye geneli sıralamalarla karnelendirilir.

Ders ve sınavlara tüm öğrenciler; ek çalışma, etüt, ödev tamamlama bire bir ders, soru çözümüne ise belirlenen öğrenci ya da sınıflar mutlaka katılır. Etüt, bire bir ve ek çalışmalar öğrenci ya da sınıfın ihtiyacına göre branş öğretmenleri tarafından belirlenir.

Kurumumuzda 11 ve 12.sınıf düzeyi öğrencileri ‘’Maraton Grubu’’ olarak nitelendirilir. Maraton Gruplarında, sınav (YKS) odaklı bir çalışma yürüterek öğrencilerimizin bu sınavda ulaşabilecekleri en üst puan kapasitesine ulaşılmaya çalışılır.

Sınav hazırlık çalışmalarına 11. Sınıftan itibaren düzenli bir şekilde başlanır ve başarıyı arttırmak için cumartesi günleri ek ders ve etüt uygulaması yapılır.